Przejdź do głównej zawartości

Świnka skarbonka, czyli z małych sum wielkie ryby




Często chcemy oszczędzić, jednak nie mamy na to pomysłu i kończy się na chęciach. Nie inaczej jest ze świnką skarbonką, gdyż zwykle nudzi nas oszczędzanie do niej już po kilku razach. Tymczasem to właśnie drobne sumy mogą zbudować nasze pieniądze i stać się niebagatelnymi kwotami. Kwestia regularności…

Tradycyjna świnka skarbonka

Jest to klasyczne i proste rozwiązanie. Oszczędzanie do skarbonki powinno odbywać się zawsze po powrocie z zakupów. Wówczas wszelkie końcówki i drobne możemy przeznaczyć na ten cel i zapominać o nich. Najważniejsze to nie naruszać zasobów ze świnki i regularnie coś do niej dorzucać. Najlepsze są te, które nie dają się łatwo otworzyć albo nawet te, które rzeczywiście trzeba zbić, gdy będą zapełnione w całości. Wybór należy do Ciebie oraz od Ciebie i Twojej silnej woli.



Świnka elektroniczna

Tymczasem wiele banków postanowiło przenieść tę zasadę do Internetu. Dlatego na Twoim koncie bardzo często pojawia się wirtualna świnka skarbonka, która powstała, aby zbierać pieniądze z końcówek podczas opłat kartą. W ten sposób co transakcję coś trafia do Twojej świnki, zasilając tym samym także konto oszczędnościowe. Istotne jest, że leżące tam pieniądze są także oprocentowane, a więc same w sobie również na siebie pracują.

Regularne oszczędzanie jest bardzo trudne i skomplikowane, jednak warto wyrobić w sobie nawyk. W obecnych czasach bardzo pomocne w tym okazują się być współczesne technologie, które za nas kontrolują to kiedy zbierać pieniądze i jak je zdeponować. Dzięki temu nasz portfel grubnie, choć chudnie!

Popularne posty z tego bloga

A jak akcja, czyli krótki przewodnik po terminach giełdowych

Inwestycje wymagają wiedzy, a ta nie bierze się z znikąd, Dlatego jeśli szukasz czegoś odpowiedniego jako lokaty dla Twojego kapitału, warto, abyś najpierw zainteresował się słownictwem giełdowym. Dzięki temu zrobisz pierwszych krok w stronę skutecznej gry. Oto kilka terminów na literę ‘A’. Akcja Nie mogło zabraknąć podstawowego terminu giełdowego. Od niego zatem zaczynamy. Akcją określamy takie papiery wartościowe, które są emitowane w konkretnej serii jako dowód udziału w konkretnej spółce kapitałowej. Analiza fundamentalna Jest to dogłębne sprawdzenie możliwości finansowych i rozwojowych firmy na podstawie sprawozdań finansowych oraz otoczenia makroekonomicznego. Jest niezwykle istotna w kontekście decyzji o dalszym inwestowaniu. Analiza techniczna Jest to prognozowanie przyszłych zmian kursów, które mogą mieć wpływ na sposób inwestowania oraz na ich cele. Powstaje w oparciu o kursy i obroty, jakie dostępne były w przeszłości. Stanowi drugą podstawę do podjęcia decyzj